اخذ ویزای برزیل

اخذ ویزای برزیل در حال حاضر در کمتر از یک ماه با حداقل مدارک و شرایط قابل انجام هست. اخذ این ویزا بدون ضمانت بازگشت می باشد و نیاز به حضور متقاضی در سفارت و انگشت نگاری نیست. لیست مدارک مورد نیاز : پاسپورت، دو قطعه عکس، مدارک شغلی، در صورت متاهل بودن سند ازدواج،  تمکن مالی و گردش سه ماه اخر برای هر متقاضی نیاز هست. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه گرفتن ویزا محتوای زیر را با دقت بخوانید.

انواع ویزای برزیل

دو نوع اصلی ویزای برزیل وجود دارد:

ویزای بازدید برزیل(VIVS) یا ویزای توریستی برای اقامت کوتاه مدت که حداکثر 90 روز صادر می شود. انواع ویزای کوتاه مدت برزیل عبارتند از:

 • ویزای توریستی برزیل
 • ویزای تجاری برزیل
 • ویزای ترانزیت برزیل
 • ویزای درمانی

ویزای بلند مدت برزیل

ویزای موقت برزیل(VITEM) این ویزا اجازه ی اقامت بیش از 90 روز را به متقاضی می دهد. بعد از اخذ ویزای موقت و ورود به برزیل، متقاضی باید طی 90 روز در دفتر محلی پلیس فدرال برزیل ثبت نام کند.بعد از ثبت نام، کارت ثبت مهاجرت خود را دریافت می کند و متقاضی می تواند مدت مشخصی از یک تا سه سال در برزیل اقامت داشته باشد.

 • ویزای دانشجویی برزیل
 • ویزای همراه برزیل
 • ویزای کار برزیل

فرم درخواست مشاوره فوری

ویزای توریستی برزیل

 این ویزا برای افرادی که به عنوان گردشگر و با هدف بازدید از کشور برزیل و یا دیدن مسابقات ورزشی، وارد این کشور می شوند، صادر می گردد. ویزای توریستی برزیل معمولا 90 روزه صادر می شود.

 

ویزای تجاری برزیل

برای فعالیت های تجاری در کشور برزیل باید ویزای تجاری برزیل را دریافت کنید. با این ویزا شما می توانید وارد کشور برزیل شوید و در جلسات، مذاکرات، امضای قرارداد ها و…. شرکت کنید.

 

ویزای کاری برزیل

 اگر یک پیشنهاد کاری و یا جاب آفر از یک کارفرمای برزیلی داشته باشید و کارفرما از وزارت کار برزیل برای شما تاییدیه بگیرد، شما می توانید ویزای کار این کشور را دریافت کنید.

 

ویزای ترانزیت برزیل

اگر قصد دارید از کشور برزیل به مقصد دیگری سفر کنید باید ویزای ترانزیت دریافت کنید. البته در صورتی که قصد دارید با یک بلیط هواپیما و با پرواز متصل از فرودگاه برزیل عبور کنید، دیگر به اخذ ویزای برزیل نیازی نیست.

 

ویزای تحصیلی برزیل

افرادی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های برزیل را دارند، برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید از یک دانشگاه پذیرش بگیرند و مدارک و توانایی مالی خود را برای تحصیل در برزیل اثبات کنند. 

 

ویزای درمانی برزیل

ویزای درمانی برزیل، یک ویزای موقت است که برای ملیت های مختلف صادر می گردد. این ویزا 90 روز اعتبار دارد. اگر شما قصد دارید که بیش از 90 روز در برزیل اقامت داشته باشید باید در 30 روز اول ورودتان به کشور در اداره پلیس فدرال برزیل ثبت نام کنید.

 

ویزای همراه برزیل

افرادی که ویزای تحصیلی برزیل را در مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترا دریافت کرده اند، در صورت تاهل می توانند همسر و فرزندان بالای 18 سال خود را به برزیل ببرند. اما نکته ای که وجود دارد این است که شخص متقاضی نمی تواند از همان ابتدا و با ویزای تحصیلی، اقدام به اخذ ویزای همراه کند، بلکه باید ابتدا خود وارد کشور برزیل شود و سپس به اداره مهاجرت و اداره پلیس برزیل مراجعه کرده و درخواست خود را برای پیوستن فرزندان زیر 18 سال و همسر خود ثبت کند. این فرایند حدود 3 الی 6 ماه زمان می برد. 

 

مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به برزیل، ازدواج است. در این روش فرد با یک شهروند برزیلی ازدواج می کند تا بتواند اقامت برزیل را دریافت کند. در این روش متقاضی بعد از 3 الی 5 سال می تواند اقامت دائم برزیل را بگیرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای برزیل

پاسپورت
اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ سفر
شناسنامه
ترجمه شناسنامه
کارت ملی
ترجمه کارت ملی
عکس پرسنلی
دو قطعه عکس 3*4
بلیط پرواز
رزرو پرواز
واچر هتل
رزرو هتل
بیمه مسافرتی
بیمه مسافرتی
تمکن مالی
نامه تمکن مالی حداقل 4000 دلاری
پرینت حساب
گردش حساب بانکی 3 ماهه
نامه اشتغال به کار
ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به کار
پاسپورت قدیمی
تمامی سوابق سفر در صورت وجود
ضمانت بازگشت
ضمانت بانکی بازگشت
 

مدارکی که برای اخذ ویزای برزیل آماده کرده اید باید به زبان انگلیسی یا پرتغالی و یا اسپانیایی ترجمه شود. مدارک ویزای برزیل نیازی به تاییدیه دادگستری و امور خارجه ندارد و تنها مهر و امضای دارالترجمه کافی می باشد. لیست مدارک لازم برای ویزای برزیل به شرح زیر است.

 

افراد زیر 18 سال که قصد سفر بدون والدین را دارند و یا قصد دارند با یکی از والدین سفر کنند، باید اجازه محضری والدین را داشته باشند.

 

اثبات وضعیت اشتغال:

اگر شاغل هستید نامه ای از کارفرما که در آن نام، سمت، حقوق، مدت زمان کار در محل و… بیان شده باشد.

در صورت اشتغال آزاد: تعهدنامه محضری، برگ تشخیص مالیاتی

اگر دانشجو هستید باید از مدرسه و یا دانشگاه که ثبت نام شما را در مرکز آموزشی تایید می کند.

ارائه مدارکی که هدف شما از سفر را نشان دهد. مانند:

برای ویزای تجاری:

 • نامه دعوت از شرکت در برزیل
 • نامه ای از کارفرما که دلیل بازدید شما را توضیح دهد.

برای ویزای کار برزیل

 • تایید وزارت کار
 • گواهی حسن رفتار از مقامات پلیس کشور خودتان
 • قرارداد کار، مدارک ثبت شرکت استخدام کننده

برای ویزا همراه برزیل

 • مدارکی که نسبت فامیلی را مشخص کند.
 • گواهی حسن رفتار از مقامات پلیس کشور خودتان

برای ویزا دانشجویی برزیل

 • نامه ثبت نام در موسسه آموزشی
 • اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه های اقامت تان در برزیل
 • مدرک اثبات پرداخت هزینه ویزای برزیل

توجه داشته باشید که مدارک ارسالی باید ابتدا توسط سفارت برزیل در کشور خودتان مورد تایید قرار بگیرد.

 

مراحل اخذ ویزای برزیل

شما برای درخواست ویزای برزیل، به سایت سفارت کشور برزیل مراجعه کنید و در آن یک حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از ایجاد حساب کاربری، فرم درخواست ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کنید و مدارک خود را به طور کامل ارسال کنید. بعد از آنکه این مراحل را انجام دادید باید از سفارت وقت بگیرید،  تا بتوانید در یک تاریخ و ساعت مشخص برای انگشت نگاری ویزا به سفارت مراجعه کنید. بعد از تعیین وقت سفارت برزیل، یک رسید برای شما صادر می شود که شما باید این رسید را در روز انگشت نگاری و عکس برداری در سفارت برزیل، با خود به همراه داشته باشید. در بازه زمانی 7 تا 15 روز بعد از ارائه درخواست، وقت سفارت برزیل مشخص می شود.

شرایط اخذ ویزا برزیل

برای دریافت ویزای برزیل، شرایطی وجود دارد که بهتر است قبل از هرگونه اقدامی ابتدا از این شرایط آگاه شوید. شرایط دریافت ویزای برزیل عبارت است از:

 1. یکی شرایط اخذ ویزای برزیل، اثبات تمکن مالی است. تمکن مالی برای هر نفر مبلغی بین 50000000 تومان تا 70000000 می باشد. صدور تمکن مالی بر حسب دلار یا رئال برزیل صورت می گیرد و باید توسط شعبه صادر کننده مهر و امضا شود.
 2. یکی دیگر از شروط اخذ ویزای برزیل، گردش حساب یا تعداد تراکنشات حساب است. هر چه تعداد تراکنشات 6 ماه آخر شما بیشتر باشد، برای اخذ ویزا شانس بیشتری خواهید داشت.

فرم درخواست مشاوره فوری

هزینه ویزای برزیل

هزینه صدور و دریافت ویزای برزیل به نوع آن و کشور مبدا بستگی دارد. هزینه ی صدور ویزای توریستی و یا ویزای کاری برای ایرانیان حدود 130 دلار آمریکا می باشد.

مدت اعتبار ویزای برزیل

ویزای توریستی برزیل برای مدت 90 روز اعتبار دارد و فقط تا زمانی که خودتان در فرم مشخص کرده اید می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. حتما دو هفته قبل از انقضای ویزا باید برای تمدید اعتبار آن اقدام کنید. توجه داشته باشید که ویزای توریستی برزیل فقط تا یک ماه قابلیت تمدید دارد. برای این کار کافیست درخواست خود را به دفتر محلی پلیس فدرال برزیل ارسال کنید.

همچنین اعتبار ویزای موقت بلند مدت حدود یک تا سه سال می باشد. این نوع ویزا فقط یکبار قابلیت تمدید دارد. البته در برخی از شرایط می توان ویزای موقت را بعد از چهار سال به ویزای دائم تبدیل کرد. 

 فقط توجه داشته باشید که موافقت با درخواست تمدید ویزای شما بر عهده اداره پلیس فدرال و اداره مهاجرت برزیل می باشد.

گرفتن ویزای برزیل چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان جوابدهی به درخواست ویزای برزیل با توجه به نوع آن متفاوت است. برای ویزای توریستی حدود 7 روز کاری زمان لازم است که به درخواست شما پاسخ داده شود. برای دریافت جواب ویزای برزیل باید حضوری به سفارت بروید.

همچنین پروسه ی دریافت ویزای بلند مدت برزیل نیز از زمان ارسال مدارک تا تأییدیه نهایی مدارک حدود 30 الی 90 روز زمان می برد.

نحوه پیگیری ویزای برزیل

برای پیگیری ویزای برزیل، وزارت امور خارجه روش های مختلفی را مانند پیگیری از طریق کد ملی، شماره پاسپورت، کد رهگیری و….. در اختیار متقاضیان قرار داده است. پیگیری ویزا از طریق سامانه روادید جمهوری اسلامی به آدرس evisa.maf.ir/fa انجام می شود. شما می توانید کد رهگیری یا شماره پاسپورت خود را در این سامانه وارد کنید و از وضعیت ویزای خود آگاه شوید.

ریجکتی ویزای برزیل

دلایل مختلفی برای ریجکت و رد ویزای برزیل وجود دارد. که برخی از این دلایل به شرح زیر است:

 • ارتکاب جرم مدنی توسط شما
 • گذرنامه نامعتبر
 • ارائه مدارک جعلی به سفارت
 • نداشتن سابقه سفر
 • کمبود بودجه کافی

آدرس سفارت برزیل

تهران، زعفرانیه، خیابان بهار، نبش یکتا، پلاک 2

ساعت کاری: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13

فرشته طلایی

در این صفحه شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی برزیل را به طور کامل توضیح داده ایم. اگر شما هم قصد مهاجرت به برزیل را دارید بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با مشاوران فرشته طلایی در این زمینه مشورت کنید. شما می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران با تجربه فرشته طلایی تماس بگیرید. فرشته طلایی دارای سال ها سابقه درخشان در امر مهاجرت است که می تواند شما را در امور اخذ ویزا، مهاجرت کاری و تحصیلی و… یاری می کند.

سوالات متداول اخذ ویزای برزیل :

مدارک ویزای برزیل به چه زبانی باید ترجمه شود؟

کلیه مدارک لازم برای ویزای برزیل باید به زبان لاتین و در دارالترجمه‌های رسمی ترجمه شود.

 

ویزای توریستی برزیل سه ماهه است یعنی از زمان صدور 90 روز اعتبار دارد و به صورت مولتی است.

 
 

خیر. کارشناسان ما در فرشته طلایی اقدامات لازم جهت ارائه مدارک به سفارت را انجام خواهند داد. این ویزا نیازی به انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت ندارد.

 

با توجه به زمانبر بودن پروسه گرفتن ویزای برزیل، بهتر است از یک ماه قبل جهت ارائه مدارک و درخواست ویزا اقدام کنید.

 
 
برخی از نمونه ویزاهای صادر شده توسط فرشته طلایی:

فرم درخواست ویزای برزیل

"*" indicates required fields

ایا اعضای درجه یک در حوزه ی شینگن دارید؟*
وضعیت تاًهل*
سابقه سفر به حوزه شینگن:*
سابقه ریجکتی از حوزه شینگن:*

5/5 - (2 امتیاز)