اطلاعات، مدارک و فرمهای ویزا و مهاجرت به آمریکا

فهرست مطالب
ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا  یا Vistitor visa یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکاست. هدف از صدور این نوع ویزا، اجازه ورود به آمریکا و اقامت کوتاه مدت (کمتر از شش ماه) است. افراد دارای ویزای توریستی آمریکا در مدت اقامت خود اجازه کار یا تحصیل را ندارند و نمی‌توانند بیشتر از مدت تعیین شده در آمریکا بمانند. بنابراین موارد استفاده از ویزای توریستی فقط برای مقاصدی همچون گردشگری، دیدار خانواده و دوستان و بازدیدهای تجاری و اداری است و نمی‌توان از آن برای مواردی همچون تحصیل، کار و اخذ اقامت دائم آمریکا استفاده کرد.

انواع ویزای توریستی آمریکا

ویزای توریستی آمریکا به دو دسته اصلی B1 و B2 تقسیم می شود و هدف شما از سفر به خاک آمریکا تعیین کننده نوع ویزای شما است.

 • ویزای توریستی B1 آمریکا

ویزای توریستی B1 آمریکا مناسب افرادی است که با اهداف تجاری موقت وارد آمریکا می‌شوند. هدف از دریافت ویزای B1  آمریکا مواردی همچون انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی، مشاوره با همکاران تجاری، انجام مذاکرات در مورد قراردادها یا امضای تفاهم نامه ها، شرکت در سمینارهای علمی، تجاری، تحصیلی و حرفه ای، شرکت در نمایشگاه های تجاری، شرکت در کنفرانس های مرتبط با مقاصد تجاری و علمی در تاریخ های مشخص شده و… می باشد.

 • ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای توریستی B2 آمریکا مخصوص افرادی است که به طور موقت با اهدافی نظیر دیدار اقوام و فامیل و دوستان مقیم آمریکا، انجام معاینات پزشکی و بهره مندی از امکانات درمانی در آمریکا، تفریح و گردش و بازدید از جاذبه های توریستی آمریکا، شرکت در برنامه های بشر دوستانه و … وارد آمریکا می‌شوند.

ویزای توریستی سینگل و مولتی آمریکا

همانطور که گفتیم ویزای توریستی آمریکا در دو نوع اصلی B1 و B2 صادر می‌شود، هر نوع از این ویزاهای توریستی آمریکا نیز با توجه به تعداد دفعات مجاز برای ورود به آمریکا به دو دسته ویزای توریستی سینگل و ویزای توریستی مولتی (چند بار ورود) تقسیم می‌شوند. مدت اعتبار ویزاهای توریستی مولتی آمریکا زیاد است و بعضا تا ده سال نیز اعتبار دارد؛ اما مدت اعتبار ویزای توریستی سینگل آمریکا کم است (حداکثر شش ماه) و متقاضی با داشتن ویزای سینگل آمریکا فقط یکبار می‌تواند وارد کشور آمریکا شود.

شرایط اخذ ویزای توریستی آمریکا

یکی از شرایط مهم و اساسی برای اخذ ویزای توریستی آمریکا، اثبات این موضوع است که قصد اقامت طولانی مدت در آمریکا را ندارید و پس از اتمام مدت تعیین شده به کشور خود باز می‌گردید. به این منظور باید بتوانید چند موضوع را به صورت روشن مشخص کنید :

 • داشتن وابستگی به میهن خود : این موضوع را می‌توان با ارائه اسناد ملکی به نام شخص متقاضی و یا گواهی داشتن یک کار معتبر اثبات کرد. معمولا داشتن کار مناسب و یا داشتن دارایی های ملکی دلایل خوبی برای نشان دادن وابستگی به کشور مبدا هستند و ارائه اسناد ترجمه شده آن ها می‌تواند شانس موفقیت شما را در اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد.
 • داشتن تمکن مالی کافی : شما باید نشان دهید که برای سفر و اقامت خود در آمریکا به اندازه کافی توانایی مالی دارید و می‌توانید در طول سفر خود به آمریکا از خود و خانواده‌ای که همراه خود آورده‌اید، حمایت مالی کنید.
 • توانایی سفر به کشورهای همسایه ایران برای انجام کارهای سفارت و ویزا : به دلیل اینکه ایران و آمریکا با یکدیگر روابطه دیپلماتیک ندارند، ایالات متحده در ایران سفارتی ندارد. بنابراین تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی آمریکا را دارند باید در یکی از سفارت خانه های آمریکا در کشورهای خارجی، درخواست ویزای خود را ارائه کنند. جهت انجام قسمتی از فرآیند درخواست ویزا لازم است از اکثر متقاضیان ویزا در بخش کنسولی سفارت مصاحبه ای بعمل آید. در هنگام مصاحبه نیز از شما انگشت نگاری و تصویربرداری دیجیتالی بعمل خواهد آمد. در ادامه بیشتر در مورد سفارت های آمریکا مخصوص ایرانیان و نحوه مراجعه به آن ها توضیح خواهیم داد.
 •  
هزینه اخذ ویزای توریستی آمریکا

به دلیل اینکه ایالات متحده آمریکا در ایران سفارت ندارد، علاوه بر هزینه های ثابت تشکیل پرونده ویزا، هزینه های متغیر دیگری نیز به فرآیند صدور ویزا اضافه می‌شود. این هزینه های متغیر شامل مخارج سفر و اقامت در یکی از کشورهای ترکیه، ارمنستان و یا امارات به منظور مراجعه به سفارت آمریکاست. 

هزینه ثابت درخواست ویزای توریستی آمریکا نیز 160 دلار است. این هزینه کارمزدی است که توسط دولت آمریکا به منظور بررسی پرونده ویزای توریستی دریافت می‌شود. این هزینه پس از پرداخت غیرقابل بازگشت است و در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا، به متقاضی پس داده نمی‌شود.

مراحل درخواست ویزای توریستی آمریکا

به منظور دریافت ویزای توریستی آمریکا باید چند مرحله کلی زیر را انجام دهید :

 • تکمیل فرم الکترونیکی درخواست ویزای توریستی آمریکا ( فرم  ( Ds-160 بصورت آنلاین)
 • دریافت وقت سفارت آمریکا به منظور انجام مصاحبه
 • برنامه ریزی برای مصاحبه، با توجه به زمان انتظار برای مصاحبه

آماده شدن برای مصاحبه و پرداخت مبلغ مورد نیاز مصاحبه

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی آمریکا

ویزاهای توریستی آمریکا می‌توانند بسته به شرایط فردی شخص متقاضی، مدت اعتبارهای متفاوتی از شش ماه تا ده سال داشته باشند؛ اما به دلیل قطع بودن روابط دیپلماتیک کشور ایران و آمریکا، ویزاهای توریستی صادر شده برای اتباع ایرانی از نوع سینگل است و حداکثر شش ماه اعتبار دارد. بنابراین متاسفانه در حال حاضر امکان دریافت ویزای مولتی و یا ویزای توریستی ده ساله آمریکا برای ایرانیان وجود ندارد.

اخذ وقت سفارت آمریکا

برای اخذ هرگونه ویزای آمریکا، نیاز به انجام مصاحبه حضوری و انگشت نگاری در سفارت آمریکا است. همانطور که قبلا گفتیم، کشور ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک ندارند و به همین جهت در خاک یکدیگر سفارت ندارند. سفارت سوییس در ایران نیز فقط حافظ منافع آمریکا در ایران است و نمی‌توان برای صدور ویزای آمریکا به این سفارت مراجعه کرد؛ چرا که سفارت سوییس بیشتر با وزارت امور خارجه آمریکا جهت انجام کارهای اداری در ارتباط است و حامی شهروندان آمریکایی وارد شده به خاک ایران است، در نتیجه‌ای وظیفه‌ای در قبال صدور ویزا بر عهده ندارد.

بنابراین متقاضیان دریافت ویزای آمریکا باید به منظور انجام مراحل تکمیلی درخواست ویزا (مصاحبه و انگشت نگاری) به سفارت خانه های منتخب آمریکا در کشورهای خارجی مراجعه کنند که در ادامه بیشتر به معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانیان خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است متخصصین دریافت وقت سفارت امریکا در فرشته طلایی پارس می توانند وقت های فوری در تمامی سفارت های امریکا وقت ملاقات دریافت کنند .

در صورت نیاز به مشاوره و رزرو وقت سفارت با شماره 91029802-021 داخلی 200 تماس بگیرید.

سفارت های آمریکا برای ایرانیان

قبل از آنکه به معرفی سفارت های آمریکا برای ایرانی ها بپردازیم، توجه کنید که ایرانیان متقاضی ویزای آمریکا می‌توانند مراحل مصاحبه سفارت آمریکا را در هر کشوری انجام دهند، اما افسران کنسولی سفارت هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، مسلط به زبان فارسی و شرایط زندگی ایرانیان هستند. بنابراین برای انجام مصاحبه ویزاهای آمریکا، دریافت وقت از سفارت های منتخب برای ایرانیان توصیه می‌شود؛ چرا که شاید افسران کنسولی در سایر سفارت های آمریکا آشنایی چندانی با ایرانیان نداشته باشند و همین قضیه عاملی برای ریجکت شدن درخواست شما شود. سفارت های منتخب آمریکا برای ایرانیان شامل موارد زیر است :

 • سفارت آمریکا در آنکارا، ترکیه

بیشتر سفارت ها در شهر آنکارا در نزدیکی بلوار آتاتورک قرار گرفته اند. هتل های بسیاری در نزدیکی سفارت آمریکا در آنکارا قرار دارند که می توانید جهت اسکان از آنها استفاده نمائید. هزینه این هتل ها نسبت به فصل متفاوت است.

 • سفارت آمریکا در ایروان، ارمنستان

سفارت آمریکا در ایروان در نزدیکی دریاچه ایروان (Yerevan) قرار گرفته است. متاسفانه در نزدیکی این سفارت هتل های زیادی وجود ندارند و شما به هر حال نیاز به استفاده از ترانسفر خواهید داشت. بیشتر هتل ها در نزدیکی میدان جمهوری ایروان قرار گرفته اند. برای آشنایی کامل با سفارت آمریکا در ارمنستان ، می‌توانید مقاله سفارت آمریکا در ایروان را بخوانید. همچنین برای سفر راحت تر به ارمنستان، می‌توانید از خدمات ویژه فرشته طلایی پارس برای تور سفارت آمریکا در ارمنستان و انکارا و دبی  استفاده کنید.

 • سفارت آمریکا در ابوظبی امارات متحده عربی

سفارت آمریکا در ابوظبی در منطقه ای از پایتخت این کشور واقع شده که معروف به منطقه سفارت ها است و تقریبا تمامی سفارت کشورهای دیگر نیز در این منطقه قرار گرفته‌اند. در اطراف این سفارت هتل‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید در این هتل ها اقامت داشته باشید. همچنین می توانید برای اقامت در دبی بمانید و در زمان مصاحبه در ابوظبی حاضر شوید.این مسیر  فقط ویژه پرونده های مهاجرتی می باشد.

دلایلی که موجب ریجکتی ویزای شما میشود
 • نداشتن تمکن مالی کافی و یا ناتوانی در اثبات آن
 • نداشتن صداقت در مصاحبه حضوری سفارت یا بیان مطالب حاشیه ای که موجب مشکل می‌شوند
 • باردار بودن شخص متقاضی و یا همسر شخص متقاضی
 • داشتن پرونده باز مهاجرتی همزمان با درخواست ویزای غیر مهاجرتی
 • هر دلیل دیگری که افسر ویزا حس کند، شما ممکن است در آن کشور بمانید و درخواست پناهندگی کنید.

بنابراین توصیه می‌کنیم که به منظور جلوگیری از ریجکتی ویزای توریستی آمریکا، حتما قبل از هر کار با یک موسسه مهاجرتی معتبر مشورت کنید و از میزان شانس اخذ ویزای توریستی خود، آگاهی بیابید. به این شکل از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری خواهد شد.

شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا

میزان شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا ارتباط بسیار زیادی به شرایط شخصی شما دارد. نمی‌توان فرمول ثابتی را برای همه افراد ارائه داد؛ اما تجربه نشان داده است که :

 • شانس افرادی که جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به همراه خانواده خود اقدام می‌نمایند، پایین تر از افرادی است که به صورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا اقدام می نمایند.
 • حضور یکی از اقوام درجه اول متقاضی ( پدر، مادر، برادر، خواهر ) در کشور آمریکا، می تواند شانس افراد را جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش دهد. اگر یکی از اقوام، دعوت نامه ای برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی آمریکا برای او افزایش خواهد یافت.
 • داشتن وضعیت مالی و کاری مناسب در میهن، شانس اخذ ویزای توریستی را بالا خواهد برد، چرا که نشان دهنده وابستگی متقاضی به میهن خود است.
 • داشتن سوابق خوب مسافرتی و تعداد ویزاهای صادر شده برای متقاضی،شانس او را برای اخذ ویزای توریستی آمریکا افزایش خواهد داد.
 •  
شرایط اخذ وقت سفارت توسط فرشته طلایی

در صورت ثبت سفارش وقت پر شده سفارت آمریکا متقاضی متعهد می شود شرایط و ضوابط را بپذیرد

 1. احتمال گرفتن وقت سفارت به صورت عادی 40 الی 60 درصد می باشد.
 2. احتمال گرفتن وقت سفارت به صورت تضمینی 70 الی 80 درصد می باشد. (انجام سفارشات تضمینی نسبت به سفارشات عادی در اولویت می باشد.)
 3. سفارشات عادی ثبت شده آمریکا-ایروان از تاریخ 1 اکتبر 2021 به بعد تا اطلاع ثانوی به لیست انتظار وارد خواهد شد و در صورتی که به لیست اصلی وارد بشوند به متقاضی اطلاع داده خواهد شد
 4. در صورتی که فرشته طلایی وقت را طبق سفارش دریافت کند بعد از دریافت وقت امکان کنسلی سفارش وجود ندارد و مبلغی به متقاضی عودت داده نمی شود.(قابل ذکر است حتی اگر متقاضی وقت خود  را ، بعد از دریافت وقت توسط فرشته طلایی  جا به جا کند هزینه ای به متقاضی عودت داده نمی شود)
 5. متقاضی متعهد است که بازه زمانی سفارش را با دقت انتخاب کند و هرگونه تغییر در سفارش فقط تا قبل از گرفتن وقت توسط فرشته طلایی امکان پذیر است. در صورتی که وقت توسط تیم ما گرفته بشود و متقاضی اظهار کند که به هر دلیل نمیتواند از وقت گرفته شده استفاده کند (نرسیدن فرم I-20 – پیدا نشدن تور- اشتباه وارد کردن اطلاعات شخصی در اکانت سفارت مانند اسم و فامیل یا کد دی اس 160 و . . .  – گران بودن تور مسافرتی در آن بازه زمانی – داشتن مراسمات  عروسی ، تولد و . . .  – عدم اجازه والدین برای مسافرت – آماده نبودن مدارک – تمدید نبودن تاریخ پاسپورت – و . . . .) فرشته طلایی برای جا به جایی وقت تعهدی نداشته و متقاضی میتواند برای دریافت وقت جدید ،ثبت سفارش جدیدی را انجام دهد.
 6. تاکید می شود متقاضی متعهد شده است که بازه زمانی را با دقت انتخاب کند. در صورتی که وقت سفارت توسط تیم ما گرفته شود و در شرایط خاص مانند کنسل شدن وقت توسط سفارت (ارائه ایمیل کنسل شدن وقت از طرف سفارت الزامی می باشد) ویا بسته شدن مرزها به دلیل بلایای طبیعی ، جنگ و یا شیوع بیماری مثل کرونا و . . . متقاضی نتواند از آن وقت استفاده کند ، فرشته طلایی یک بار به صورت رایگان برای گرفتن وقت سفارت جدید تلاش می کند. (قابل ذکر است هزینه ای بابت این سفارش به متقاضی عودت داده نخواهد شد و همچنین تایید شرایط خاص فقط با فرشته طلایی می باشد.)
 7. در صورتی که وقت سفارت خارج از بازه زمانی سفارش متقاضی دریافت شده باشد و متقاضی درخواست تغییر بازه زمانی جدید را بدهد  ، وقت گرفته شده توسط کارشناسان ما  کنسل شده و مجددا سایت سفارت برای دریافت وقت مصاحبه در بازه زمانی جدید چک می شود.
 8. در صورتی که متقاضی به چند شرکت مختلف برای گرفتن وقت درخواست بدهد و فرشته طلایی اظهار کند که وقت را گرفته است ، و متقاضی ادعا نماید که شرکت دیگری وقت را گرفته است مسئولیت این موضوع به عهده خود متقاضی می باشد و هزینه ای به دلیل اظهار گرفتن وقت توسط آژانس ما عودت  داده نمی شود.
 9. متقاضی باید هر گونه به روز رسانی در سفارش را  به صورت کتبی و از طریق ایمیل برای کارشناسان ما ارسال کند.(تماس تلفنی به منظور تغییر در سفارش مورد قبول نمی باشد)
 10. با توجه به اینکه گرفتن وقت مصاحبه یکی از مشکل ترین و حساس ترین بخش های پروسه اپلای است ، به دلیل بسته بودن وقت ها دانشجویان برای دریافت وقت، مکرراً اقدام به ریفرش در سایت سفارت می نند که منجر به بلاک شدن اکانت متقاضی میشود.

(در صورتی، شما نگران بلاک شدن اکانت خود هستید و تضمینی برای عدم بلاک می خواهید، تنها در صورتی که متقاضی، تضمین عدم بلاک اکانت بخواهد، کارشناس ویزای ما پسورد اکانت سفارت متقاضی را تغییر می دهد، به عبارتی فقط کارشناسان ویزای ما به اکانت متقاضی دسترسی داشته باشد و فقط فرشته طلایی می تواند اقدام به گرفتن وقت فوری سفارت آمریکا کند و پس از گذشتن 72 ساعت از تغییر رمز و شروع فرآیند گرفتن وقت، فرشته طلایی پارس تضمین می دهد در صورت بوجود آمدن مشکل برای اکانت و بلاک شدن آن، مسئولیت آن را کاملا بپذیرد. قابل ذکر است که اگر به تضمین عدم بلاک نیازی ندارید، نیاز به تغییر پسوورد نمی باشد و خودتان نیز به اکانت سفارتتان دسترسی خواهید داشت.)

همچنین برای پر کردن فرم دی اس 160 می توانید از خدمات فرشته طلایی پارس  استفاده کنید.

هزینه پیکاپ ویزای آمریکا
شهر پیکاپنرخواحد 
دوبی270درهم امارات
ابوظبی500درهم امارات
ارمنستان  1.300.000تومان ایران 
آنکارا190دلار
استانبول300دلار

تماس با ما

19:00 - 8:00