اطلاعات، مدارک و فرمهای ویزا و مهاجرت به انگلستان

فهرست مطالب
معرفی ویزا انگلستان

کشور انگلستان همواره مقصد بسیاری از گردشگران و تجار برای سفر بوده است. لندن، پایتخت این کشور، از مراکز مهم کسب و کار دنیا و دارای دیدنی‌ترین جاذبه‌های توریستی در دنیا می‌باشد. به غیر از سفرهای توریستی و تجاری، تعداد بسیاری از هم‌وطنان ایرانی ما در حال حاضر ساکن انگلستان هستند و هر سال تعداد زیادی از افراد خانواده این اشخاص برای سفر به این کشور درخواست ویزا می‌دهند.

تا همین چند وقت پیش، کشور انگلستان کشوری جزو اتحادیه اروپا به حساب می‌آمد، با این که ویزای ورودی به این کشور با سایر کشورهای اتحادیه اروپا متفاوت بود. فردی که دارای ویزای شینگن باشد نمی‌تواند وارد خاک انگلستان شود. از سال گذشته و طی «برگزیت» کشور انگلستان به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد و فرآیند اخذ ویزای آن نیز به طور حتم پیچیده‌تر شده است.

سال‌ها است که اخذ ویزای انگلستان برای شهروندان ایرانی بسیار مشکل بوده و سخت‌گیری زیادی بر روی آن انجام می‌شود. این امر می‌تواند بیشتر به دلیل آمار بالای اعلام پناهندگی ایرانی‌ها و همچنین فراز و نشیب رابطه سیاسی بین دو کشور ایران و انگلستان باشد. با این حال، در صورت داشتن شرایط مناسب، همچنان شانس اخذ ویزای انگلیس برای شهروندان ایرانی کم نخواهد بود.

شرایط دریافت ویزای انگلیس چیست؟

ویزای انگلستان را می‌توان یکی از مشکل‌ترین ویزاهای دریافتی برای شهروندان ایرانی به حساب آورد. برای اخذ ویزای توریستی انگلستان، شرایط مشخصی از سوی سفارت اعلام نشده است. با این حال، و از روی مشاهدات می‌توان متوجه شد که معمولاً شرایط مناسب متقاضی برای دریافت ویزای توریستی انگلستان کدام شروط می‌توانند می‌باشند.

آن طور که از شواهد پیدا است، ۳ فاکتور دارا بودن دعوتنامه معتبر، تمکن مالی مناسب متقاضی و نیز داشتن تاریخچه سفر کافی می‌تواند شانس اخذ ویزای انگلستان را افزایش دهد.

معتبرترین دعوتنامه که از سوی یک شهروند انگلیسی صادر می‌شود معمولاً دعوتنامه یک عضو درجه اول از خانواده متقاضی است. با این حال، دعوتنامه یه دوست یا آشنا نیز در صورت شرایط مناسب دعوت کننده در کشور انگلیس می‌تواند شانس اخذ ویزا را افزایش دهد. حداقل میزان سرمایه و دارایی فرد درخواست کننده ویزای انگلیس نیز برای اخذ ویزا مشخص نیست. اما بهتر است دارایی نقدی فرد متقاضی کمتر از ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان نباشد و دارا بودن سند ملکی نیز تأثیر مثبتی روی پاسخ ویزا خواهد داشت. در نهایت نیز تعدد سفرهای متقاضی در ۱۰ سال اخیر مورد توجه افسر پرونده قرار خواهد گرفت. معمولاً ویزاهای کشور آمریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای حوزه شینگن از سوی سفارت انگلستان برای تأیید درخواست ویزا اثرات مثبتی در پی خواهد داشت.

افراد با شرایط زیر حتما برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنند:

 • داشتن دعوت‌نامه معتبر از بستگان درجه یک یا دوستانی که در انگلیس زندگی کرده و اقامت این کشور را دارند.
 • داشتن برنامه سفر دقیق (در صورت عدم ارائه دعوت نامه) برنامه سفر شامل رزرو پرواز، رزرو هتل و بیمه مسافرتی می‌شود.
 • ارائه تمکن مالی (برای هر نفر حداقل 300.000.000 میلیون تومان).
 • گردش حساب فعال برای 6 ماهه اخیر
کرونا و ویزای انگلستان

باز شدن VAC انگلستان از ۵ مرداد ماه

 • از ۵ مرداد ماه ۹۹ (۲۶ جولای ۲۰۲۰) دفتر خدمات ویزای انگلستان در تهران باز بوده و خدمات اخذ ویزای انگلستان، به متقاضیان انواع ویزای انگلیس ارائه خواهد شد.
 • متقاضیانی که وقت سفارت انگلیس آن‌ها در ایام شیوع کرونا لغو گردیده، برای تنظیم وقت سفارت جدید با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. در نظر داشته باشید که قرار ملاقات جدید با توجه به زمان قرار ملاقات قبلی شما تنظیم خواهد شد. پس منتظر تماس سفارت باشید.
 • متقاضیانی که بعد از تاریخ ۵ مرداد ماه، قصد ثبت درخواست ویزای انگلیس در سایت سفارت بریتانیا را دارند، می‌توانند وقت ملاقات خود را برای تاریخ‌های موجود در تقویم سفارت، ثبت نمایند.
مراحل صدور ویزای انگلیس
 1. مشاوره رایگان توسط کارشناسان ویزای انگلیس
 2. تهیه مدارک مورد نیاز
 3. پر کردن فرم سفارت توسط کارشناسان ویزای انگلیس
 4. واریزی وجه سفارت توسط کارشناسان ویزای انگلیس
 5. رزرو وقت سفارت در مکان مورد نظر متقاضی
 6. حضور متقاضی در روز و ساعت تعیین شده به همراه تمامی مدارک در محل انگشت نگاری
ویزای انگلیس تضمینی؛ تضمین ویزای انگلستان چیست؟

واقعیت این است که هیچکس نمی‌تواند هیچ تضمینی برای اخذ ویزای انگلیس به شما بدهد. خبر خوب این است که تیم حرفه ای فرشته طلایی با مشاوره و بررسی کامل مدارک شما امکان دریافت ویزای شما را به 100% میرسانند. مهم ترین نکته جهت اخذ ویزای انگلستان ارایه دقیق و مورد رضایت افیسر ویزا می باشد که در این راه ما در کنار شما هستیم.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

سایر انواع ویزای انگلیس

پیش از بحث درباره انواع ویزای انگلیس باید بدانیم اتباع چه کشورهایی برای ورود به بریتانیا نیاز به ویزا دارند. همان گونه که به درستی حدس زدید، اتباع ایرانی نیز برای ورود به خاک بریتانیا نیاز به ویزای انگلیس دارند.

ویزای انگلیس بسته به هدف از سفر به بریتانیا انواع مختلفی دارد و محدود به ویزای توریستی نمی‌شود. انواع دیگر ویزای انگلیس عبارتند از:

 • ویزای کار انگلیس یا UK work visas
 • ویزای تحصیلی انگلیس یا UK Study Visas
 • ویزای خانوادگی انگلیس یا UK Family Visas

تمامی اقسام دیگر ویزای انگلیس، هم‌چون ویزای ازدواج، ویزای پزشکی و یا ویزای سرمایه گذاری، زیرمجموعه یکی از انواع چهارگانه ویزای انگلیس می‌شوند.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای Tier 4 یا ویزای تحصیلی انگلیس روشی دیگر و شاید بهترین آن‌ها برای دریافت ویزای بریتانیا بوده که همان‌گونه

 که از نامش بر می‌آید هدف آن ادامه تحصیل در این کشور است. این ویزا دو زیرمجموعه را در برمی‌گیرد:

ویزای دانش آموزی: این نوع ویزای تحصیلی انگلیس مخصوص دانش‌آموزان ۴ تا 16 ساله طراحی شده است و امکان تحصیل این رده سنی از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان را رفاهم می‌آورد.

ویزای دانشجویی: این نوع ویزا تحصیلی انگلیس مخصوص افراد بالای 16 سال بوده و امکان تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلیس را برای این رده سنی ممکن می‌سازد.

یکی از مزایای بسیار مهم ویزای تحصیلی انگلیس این است متقاضی می‌تواند پس از پایان دوران تحصیلی و اخذ مدرک دانشگاهی در مهلت قانونی ویزای تحصیلی خود برای ویزای کار در این کشور نیز اقدام کند. البته برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس ابتدا نیاز به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها و یا موسسات آموزشی معتبر در این کشور است که خود تابع سیستم امتیازبندی ویزا (point based visas) است.

نوع دیگری از ویزای تحصیلی موسوم به ویزای تحصیلی کوتاه مدت وجود دارد که مخصوص دوره‌های کوتاه مدت کالج و یا یادگیری زبان انگلیسی است. اعتبار این ویزا حداکثر ۱۱ ماه است و فرد می‌بایست پیش از پایان اعتبار این نوع ویزا، خاک بریتانیا را ترک نماید.

چرا ویزای تحصیلی انگلستان ؟

یکی از مهمترین مزایای ویزای تحصیلی انگلستان این است که بعد از اقدام برای ویزای تحصیلی پدر و مادر متقاضی میتوانند اقدام به ویزا داشته باشند و آن ها هم ویزای کوتاه مدت یا بلند مدت خود را دریافت کنند.

تعرفه و نرخ های ویزای انگلیس
خدماتمدتنرخواحد 
ثبت نام ویزای انگلیس (با شرایط بررسی تضمینی)*6 ماهه900پوند
ثبت نام ویزای انگلیس (با شرایط بررسی تضمینی)*2 ساله1280پوند
ثبت نام ویزای انگلیس (با شرایط بررسی تضمینی)*5 ساله1900پوند
ثبت نام ویزای انگلیس (با شرایط بررسی تضمینی)*10 ساله3900پوند
ثبت نام ویزای انگلیس 6 ماهه320پوند
ثبت نام ویزای انگلیس2 ساله750پوند
ثبت نام ویزای انگلیس5 ساله1200پوند
ثبت نام ویزای انگلیس10 ساله1490پوند

 

هزینه پیکاپ ویزای انگلیس
شهر پیکاپنرخواحد 
دوبی320درهم امارات
ابوظبی500درهم امارات
آنکارا150دلار
استانبول150دلار

تماس با ما

19:00 - 8:00